دانشنامه فرزند

اقدام به بارداری با داشتن یک لوله رحمی و تنبلی تخمدان

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۳ سالمه و پارسال بارداری خارج از رحم داشتم که منجر به حذف لوله شد و بعدش عکس رنگی گرفتم که گفتن این یکی لوله مشکلی نداره. من به خاطر تنبلی تخمدان روزی دو تا متفورمین مصرف می کنم و دو دوره هم سیپروترون مصرف کردم به خاطر کیست که بعد از اینکه گفتن برطرف شده مصرف سیپروترون رو قطع کردم. این ماه برای بارداری اقدام کردیم، در روزهای ۱۱ـ ۱۲ـ ۲۰ سیکلم و آخرین پریود من در ۲۸ ام فروردین بوده، الان دو ماهه که عادت ماهیانم ۲۸ روزه شده (ولی قبلا کمی نامنظم بود در حد سه چهار روز عقب می افتاد) و امروز ۲۹ ام سیکلم هست هنوز پریود نشدم و بعضی وقت ها هم زیر دلم بیشتر سمت راست درد خیلی خفیف حس می کنم، لکه بینی هم ندارم. می خواستم بپرسم کی آزمایش بارداری بدم که نشون بده؟ اگه سونوگرافی برم فردا نشون میده بارداری خارج رحم هست؟ یا فعلا زوده؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

فعلا تا پایان هفته صبر کرده و اگر پریود نشدید برای انجام آزمایش خون اقدام کنید. اگر سونولوژیست بسیار متبحر باشد ممکن است بتواند تشخیص دهد اما بهتر است در قدم اول بتا را به صورت تیتراژ انجام دهید اگر مثبت بود ۴۸ ساعت بعد مجددا بتا را به صورت تیتراژ در همان آزمایشگاهی که آزمون اولیه را داده بودید تکرار کنید، تا روند افزایش بتا را دید. اگر بتا مثبت بود بعد از بتای دوم سونوگرافی انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 1.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...