دانشنامه فرزند

ترشحات قهوه ایی در هفته یازدهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۸ ساله هستم. قدم ۱۵۹ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۷۱ کیلوگرم بوده و اکنون ۷۲ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۶ اسفند بوده، اکنون در هفته ۱۱ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، ویتامین b۶، کپسول هماتینیک و لووتیروکسین. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، یک سقط در هفته ی پنجم داشتم. سوال من این است، از دیروز ترشحم قهوه ای خیلی کمرنگ شده، برای غربالگری باید برم یه شهر دیگه چون اینجا فقط یه سونوگرافی داره اونم غربالگری انجام نمیده، حالا چون یه مقدار لکه بینی دارم می ترسم که برم یه شهر دیگه می ترسم به خونریزی بی افتم، به نظر شما اگه غربالگری اول نرم غربالگری مرحله ی دوم برم مشکلی داره؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

اول اینکه شیاف پروژسترون یا همان سیکلوژست مصرف کنید، ثانیا برای لکه بینی باید سونوگرافی انجام بدهید. باید علت لکه بینی مشخص شود. حالا اینکه غربالگری هم باشد چه بهتر، اگر واقعا مسیر دور است و با ماشین راه مجبور هستید بروید، خوب استراحت کنید ولی باید یک سونوگرافی بدهید. در ضمن برای غربالگری مرحله اول، تا ۱۳ هفته هم فرصت دارید. اما اگر به هر دلیل انجام ندادید باید مرحله دوم که در هفته ۱۵ تا ۱۷ است را انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...