دانشنامه فرزند

اگر مایع منی بر دهانه واژن ریخته شود احتمال بارداری وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

اگر مایع منی از دهانه ی واژن وارد شود، آیا احتمال بارداری وجود داره؟ در یه رابطه ای که دخول کامل نبوده باشه اما مایع منی ریخته باشه، چقدر احتمال بارداری وجود داره؟ دوستم میگه در دوران تخمک گذاری با نامزدش رابطه داشته که دخول کامل نبوده، اما نامزدش مایع منی رو ریخته، و میگه که مطمئنه کامل مایع منی وارد بدنش شده، میخواد بدونه احتمال بارداری داره یا نه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

بله، احتمال بارداری وجود دارد. نمیتوان درصدی تعیین نمود اما با توجه به وقوع بارداری های ناخواسته در این دوران، بهتر است بدانند که حتی در صورت تماس پیش آب با ناحیه تناسلی بدون دخول هم امکان بارداری وجود دارد. اگر باردار نبودند حتما یک روش جلوگیری مناسب انتخاب کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...