دانشنامه فرزند

مصرف آسپرین و هپارین جهت جلوگیری از سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۷ سال سن دارم و یک پسر ۱۰ ساله دارم که بی هیچ مشکلی و بموقع بدنیا آمد, ولی الان دو ساله که اقدام به بارداری داشتم و آزمایشات پیش از بارداریم هم خوب و بدون مشکل بود و دو مورد سقط با فاصله یک سال داشتم که هر دو مورد به علت هماتوم پشت جفت بوده که لکه خون پشت جفت تشکیل شده که با وجود تشکیل قلب در هفت و هشت هفتگی متوقف شده اند. پزشکم گفته در اقدام بعدی باید آسپرین رو زودتر از بارداری و آمپول هپارین رو با شروع بارداری اغاز کنم، میخواستم بدونم آیا با انجام این کار بارداری سالمی خواهم داشت؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

بله، زیرا آسپرین و هپارین از ایجاد لخته جلوگیری می کنند. تحت نظر دکتر مصرف شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...