دانشنامه فرزند

پس از تاخیر در قاعدگی و بی بی چک منفی چه اقدامی باید کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هر ماه به طور معمول ۲۸، ۲۹ عادت ماهانه میشم. توی ماه اسفند لونژیل مصرف کردم و فروردین ۱ ام عادت ماهانه شدم تقریبا ۶ روز خونریزی داشتم ۱۲ ام رابطه داشتم و بعد اون هیچ رابطه ای نبوده روز ۱۹ و ۲۰ ام لکه بسیار کمی دیدم و الان ۶ ام هست و من هنوز هیچ علائمی واسه پریود ندارم یک بار هم بی بی چک استفاده کردم و منفی بود. الان علت اینکه عادت نمیشم چیه چیکار باید بکنم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

خوردن لونژیل باعث میشود هورمونهایتان بهم بریزد میتوانید از آمپول پروژسترون استفاده کنید تا پریود شوید اما بهتر است هیچ دارویی مصرف نشود تا بطور طبیعی پریود شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...