علت لکه بینی پس از اتمام خونریزی زایمان چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دو ماه پیش زایمان سزارین داشتم، بعد از ۴۵ روز خونریزیم قطع شد ولی باز لکه بینی دارم و ۷ روزه که از قرص شیردهی برای جلوگیری استفاده میکنم ولی یه شب فراموش کردم و فردا دو قرص همزمان خوردم. علت لک بینی از چیست؟ آیا قرص مفنامیک اسید میتونم بخورم برای قطع لکه بینی؟ رو شیردهی اثری نداره؟ تست بارداری ام دادم و منفی بود قبل از خوردن قرص جلوگیری لکه بینی داشتم. از کاندومم استفاده میکنم و چون به کاندوم اعتماد ندارم قرص جلوگیری رو شروع کردم.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

سونوگرافی از رحم و تخمدانها انجام دهید اگر لکه بینی ادامه داشت. کپسول مفنامیک اسید ضرری در دوران شیردهی ندارد و برای کاهش لکه بینی مفید هست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان