دانشنامه فرزند

بازگشت لکه بینی در هفته پانزدهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۶ ساله هستم. قدم ۱۶۵ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۶ کیلوگرم بوده و اکنون ۷۰ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۶ بهمن بوده. اکنون در هفته ۱۵ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، femibion, قرص آهن و کلسیم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. سوال من این است که لکه بینی داشتم به دکتر مراجعه کردم، سونوگرافی جفت و جنین که انجام دادم همه چی نرمال بود و مشکلی نداشتم و لکه بینی قطع شده بود اما دوباره فردا صبح که از خواب بیدار شدم لکه بینی داشتم. علت چیه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

با انجام سونوگرافی، از طول دهانه رحم مطمئن شوید، استراحت داشته باشید و نزدیکی نداشته باشید. تحت نظر پزشک از شیاف یا آمپول پروژسترون استفاده کنید.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...