دانشنامه فرزند

توصیه های مفید برای درمان سوزش سردل در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

باردار و 29 هفته هستم. به تازگی هرچی می خورم و بعد غذا سوزش شدید سر دل و درد در بالای معده دارم که حتی آب نمی تونم بخورم، سونو بچه هم دکتر گفت مشکلی نداری مربوط به معده است. خواهش می کنم بفرمایید که چه قرصی و چطور بخورم که برای بچه و بارداری ضرری نیز نداشته باشد؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

سوزش سر دل در بارداری طبیعی است که به علت شل شدن دریچه ابتدایی معده می باشد و با بزرگ شدن جنین فشار بیشتر می شود. از غذاهای آبکی کمتر استفاده کنید، ادویه جات و غذاهای تند محرک را کم کنید، وعده های غذایی را از نظر تعداد بیشتر و هر بار از نظر مقدار کمتر کنید و همچنین قبل و بعد از غذا آب ننوشید. پس از صرف هر وعده غذایی بلافاصله دو زانو نشسته و در حین دم دستها را بالای سر کشیده و قلاب کنید و با بازدم به آرامی از دو طرف باز کنید (از انجام هرگونه حرکت ناگهانی بپرهیزید.) این حرکت را 3 تا 5 بار تکرار کنید تا فشار سر دل کمتر شود. برای مصرف هر نوع دارو نیز باید با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...