دانشنامه فرزند

اختلاف اندازه Bpd و Fl در سونوگرافی بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ سالمه و در ۳۰ هفته و ۵ روز سونوگرافی انجام دادم که Bpd: 33wk2d ،Fl: 28wk 4d، Ac: 30wk 6d، Efw: 1613 gr. و در گزارش اعلام کردن که اختلاف اندازه Bpd و Fl بارز اما با توجه به Lmp بیشتر کوتاه قدی سرشتی مطرح است، اینم بگم که من آمینوسنتز هم انجام دادم و پسرم سالم بوده الان نظر شما رو در مورد این اختلاف بدونم و بپرسم آیا مشکله جدی هست؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

مشکلی وجود ندارد. فقط ممکن است قد هنگام تولد فرزندتان کمی کوتاه شود ولی به معنای کوتاه قدی در آینده نیست، چون ممکن است پس از تولد رشد قدی فرزندتان بسیار زیاد باشد. جستجو کنید در فامیل درجه یک خود فرد کوتاه قد دارید یا نه؟

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...