درد و سوزش بخیه سزارین در بارداری مجدد

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

خانمی هستم ۲۳ ساله و بارداری دومم هست. زایمان اول سزارین بودم و الان ۱۴ هفته دوقلو باردارم حدودا یه ماهی میشه که موقع دراز و نشستنم سوزش شدید در ناحیه بخیه های سزارین دارم که اول صبح بیشتر میشه و الان یه هفته ای هست که گاها وسط پامم درد میکنه میخواستم ببینم این دردا طبیعی هست یا باید پیگیری کنم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

اگر جز درد مشکل دیگری ندارید (ترشحات غیر طبیعی، تکرر و سوزش ادرار و ...) و درد ها با استراحت و تغییر حالت بهتر می شوند، علت فشاری است که توسط رحم به این نواحی وارد می شود. چون رحم در حال بزرگ شدن است. بیشتر استراحت کرده و در صورت تشدید درد و یا همراه شدن با علامت دیگر به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 3.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان