دانشنامه فرزند

سن مناسب برای بردن کودک به مهد کودک

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، سوالم در مورد مهد گذاشتن پسرم هست که الان دو سالشه آیا زوده یا نه خوبه؟

پاسخ کارشناس:

سعیده اکبری (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

با سلام، بستگی به خلق کودک شما، سبک فرزند پروری، دلبستگی و نوع ارتباط تان با فرزندتان و میزان اضطراب جدایی او دارد. روانشناس ها معتقدند اگر مادر شاغل است و مجبور به گذاشتن کودک در مهد، با توجه به میزان پذیرش کودک و انتخاب مهدکودک مناسب، ساعاتی در مهد باشد. اگر مادر وقت مراقبت از کودک را دارد معمولا از سه سال به بعد بهترین سن برای مهد هست که تا آن زمان کودک تان را با شرکت در جمع، پارک رفتن و خانه دوستی که همسن هم هستند آماده بودن در جمع و جدا شدن کنید و بعد از سه سالگی کم کم از ساعات کم و چند روز در هفته شروع بشود. توجه کنید شروع رفتن به مهد زمانی باشد که شما حتما یک ماه وقت خالی داشته باشید تا حداقل ۲ هفته باید تمام طول مدتی که در کلاس هست داخل مهد بمانید بعد از دو هفته کم کم زمان تنها بودن در مهد را افزایش دهید و بسیار تدریجی این روند انجام شود، هرگز رویداد دیگری مثل از شیر و پوشک گرفتن یا جدا کردن اتاق را همزمان با رفتن به مهد انجام ندهید و کاملا از لحاظ محبتی او را آماده کنید و از قبل مرتب در قالب بازی، نمایش و داستان از مهد کودک و رفتن و خوش گذشتن در آنجا صحبت کنید تا آماده باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بازی» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...