طول طبیعی رحم در هفته 14 بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 37 ساله هستم. قدم 160 و وزنم 69 قبل بارداری بود. الان باردارم دخترم هفته 34 بدنیا آمد من برای دخترم طول دهانه رحمم کوتاه شده بود که سرکلاژ کردم و استراحت مطلق بودم. سوال من اینه الان باردارم فردا میرم توی 14 هفته، طول دهانه رحمم 30 هست خواستم بپرسم به نظرتون خوبه 30 در هفته 14؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

سلام، این عدد با توجه به سن بارداری تون طبیعی است. طول دهانه رحم اگر بالای سی باشد طبیعی محسوب می شود و در زنانی که سابقه سقط دارند و یا مشکلات دیگه ای دارند اگر طول رحم 15 تا 25 باشه لازم است که دهانه رحم دوخته شود (سرکلاژ) انجام شود. شما هم چون سابقه سقط و سرکلاژ دارید بهتره با پزشک متخصص خودتون مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان