دانشنامه فرزند

تغذیه مناسب در دوران بارداری بر اساس شاخص توده بدنی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 22 ساله هستم. قدم 167 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 50 کیلوگرم بوده و اکنون 51 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/12/27 بوده. اکنون در هفته 11 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از فولیک اسید، شیاف فرتیژست، قرص پرگنازون و آمپول عضلانی، هفته ای یکی برای اینکه یکم لکه بینی داشتم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، اولین بارداری. سوال من این است، که چرا وزنم زیاد نمیشه چه غذا هایی باید بخورم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

با توجه به نمایه توده بدنی شما میتوانید ۱۶ تا ۱۸ کیلوگرم اضافه کنید. از لبنیات پرچرب استفاده کنید، تا آنجا که میتوانید انواع گوشتها و حبوبات را مصرف کنید، لبنیات پرچرب استفاده کنید، در وعده صبحانه خرما، کره، مربا و عسل میل کنید، روزانه یک موز و یک تخم مرغ میل کنید، البته در ۴ ماه اول بارداری حتی اگر اصلا وزن اضافه نکنید نرمال است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...