دانشنامه فرزند

با استفاده از روش اورژانسی هورمون ها به حالت قبل برمی گردد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 20 ساله هستم. قدم 168 سانتیمتر و وزنم 49 کیلوگرم است، قاعدگی ماه قبلیم 6 ام بود. با نامزدم رابطه مشکوکی داشتیم ولی دخول نبود. دفعه سوم که ارضا شد کاندوم پاره شد با این حال که من باکره بودم ولی ترسیدیم و از روش اورژانسی یعنی 24 ساعت بعد 2 عدد قرص اچ دی خوردم و 12 ساعت بعد 2 عدد دیگر. میخواستم بدونم چند وقت بعد کاملا هورمونها به حالت اولیه برمیگردن؟ مثل قبل میشه هورمون های بدنم؟ پیشگیری به روش اورژانسی کردم بعد میخواستم بدونم بعد چند وقت طول میکشه که هورمونای بدنم به حالت اولیه برگردن و منظم شن؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

از عوارض داروهای اورژانسی خونریزی های نامرتب و به هم ریختن ریتم پریودی می باشد که در یک سری از افراد ممکن است هیچ علائمی به وجود نیاید و در یک سری این علائم ظاهر شود. پس نمی توان زمان دقیقی را برای برگشت هورمون ها اعلام کرد. اگر ششم ماه پیش پریود شده اید هنوز زمانش فرا نرسیده و اگر دیر کرد پریودی داشتید نگران نباشید. اگر یک هفته طول کشید تست بارداری انجام دهید و در صورت منفی بودن پریود خواهید شد و نیاز به مصرف دارو نیست. مصرف داروهای اورژانسی روی عملکرد هورمون پرولاکتین تاثیری ندارد. پس می توانید چکاپ را انجام دهید و وقتی پریود شوید هورمون های بدن تان به همان روال سابق برمی گردد. فقط به علت عوارض بالای این دارو بهتر است حداکثر زیر 4 بار در سال از این روش استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...