دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من متولد 33 هستم، قدم ۱۶۸ سانتیمتر و وزنم ۷۳ کیلوگرم هست. اولین روز آخرین قاعدگی ۹۵/۱۰/۱۷ قاعدگی نامنظم .دوازده سال اقدام به بارداری کردم موفق نشدم. سقط هم نداشتم. شوهرم واریکسول داشت چند سال پیش عمل کرد ولی باز ضعیفه منم تنبلی دارم حالا عادت نشدم چی مصرف کنم؟ رازیانه خوبه بخورم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

رازیانه برای منظم شدن پریود و کاهش دردهای قاعدگی مؤثر هستش اما نه برای پریود شدن، بهتره به پزشک مراجعه کنید و در صورت عدم بارداری از آمپول های هورمونی برای پریودشدن استفاده کنید. و همسرتون برای رفع مشکلشون به ارولوژیست مراجعه کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان