دانشنامه فرزند

قطع لکه بینی و جلوگیری از بارداری در دوران شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 23 ساله هستم. قدم 164 سانتیمتر است و وزنم 65 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 95/12/16 بوده است. نوع زایمان من طبیعی بوده و شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از قرص ld و روش طبیعی استفاده می کنیم. داروهای مصرفی من عبارتند از فولیک اسید و فیفول و کلسیم. بارداری قبلی و سقط قبلی: ندارم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از سونوها و آزمایشات معمول دوران بارداری. سوال من این است که من 44 روز که زایمان کردم اما هنوز خونریزی دارم در واقع لکه های قهوه ای رنگ هستش، میخوام بدونم این حالت طبیعی؟ و اینکه در مورد روش جلوگیری در دوران شیردهی راهنماییم کنید.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

برای جلوگیری اگر فعلا تا چند سال قصد بچه دار شدن ندارید می توانید آیودی بزارید در غیر این صورت تا شش ماه قرص شیردهی مصرف کنید و پس از آن قرص یا آمپول را ادامه دهید. در حد لکه بینی قهوه ای مشکلی ندارد ولی اگر خونریزی روشن شد و تا یک هفته دیگر ادامه داشت جهت سونوگرافی و بررسی مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...