دانشنامه فرزند

برای اضافه وزن در بارداری چه باید کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم، 165 سانتیمتر است و اکنون 95 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 19/9/95 بوده. فقط اسید فولیک می خورم. وزنم زیاده البته در حال گرفتن رژیم بودم چون احتمالا باردار شدم ادامه ندادم هنوز نرفتم تست بدم. الان میخوام بدونم که چه طوری و چه غذاهای بخورم که دچار مشکل نشم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

برای خانمی با قد شما باید ۶۷ - ۶۸ کیلوگرم وزن داشته باشید، اما الان، اگر باردار هستید، وقت رڗیم گرفتن نیست، فقط غذاهای نشاسته ایی و برنج، نمک کمتر مصرف کنید، میوه و سبزی و لبنیات کم چرب بیشتر و سعی کنید هر روز بیست تا سی دقیقه پیاده روی کنید و تا ماه چهارم اگر کم خونی یا مشکلی نباشه، همون اسیدفولیک کافی می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...