دانشنامه فرزند

عوارض آی یو دی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دو ساله آی یو دی گذاشتم، اوایل خونریزی و لکه داشتم بعد یه مدت خوب شدم وعادی. حالا هم چند ماهی پریودم بهم ریخته لکه بینی زیاد و گاهی خونریزی رفتم سونو میگه چیزیت نیس مشکل رحم نداری. آیودی هم سر جاشه. دکتر میگه شاید بهت نمیسازه. قرص ال د مصرف کردم چند ماه اوایل تاثیر داشت ولی حالا خونریزیمو زیاد کرده به نظر شما چکار کنم؟ آیودی رو در بیارم پریودم عادی میشه؟ من بعد پریودم هم هر روز لکه بینی دارم و گاهی وسط خونریزی و باعث شده پریودم هر ماه یکم بیاد جلو و زود بشم نمیدونم میترسم آیودی رو در بیارم؟ هیچ راه و روشی نداره با آیودی پریودمو عادی کنم؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

اگر خونریزیتون زیاده و با قرص هم کم تر نمی شود بله، بهتر است آی یو دی خارج شود. اما بطور معمول خونریزی با آی یو دی کمی بیشتر از حالت عادیست. معمولا این علائم فقط تا سه ماه. اول آی یو دی اتفاق میوفتد اما به دلیل اینکه باز هم ادامه دارد می توانید آی یو دی را خارج کنید زیرا ممکن است تا زمانی که آی یو دی هست این علائم را داشته باشید و بهتر است از روش پیشگیری دیگری استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...