دانشنامه فرزند

عوارض استفاده طولانی مدت از قرص ال دی برای جلوگیری از بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 ساله هستم قدم 178 سانتیمتر و وزنم 73 کیلوگرم است و قاعدگی من منظم است. برای جلوگیری از بارداری از قرص های ld به مدت تقریبا سه سال استفاده می کنم. یک بار بارداری خارج از رحم که منجر به برداشتن یکی از لوله های فالوپ شده. بعد از یک سال بارداری موفق داشتم و پسرم 5 ساله است. سوال من این است که آیا این قرص ها برای بارداری های آینده ام ضرری ندارد؟ فعلا قصد بارداری ندارم.

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

بهتر است به طور مداوم از قرص های هورمونی استفاده نکنید. در صورتی که بتوانید آی یو دی بگذارید خیلی برای شما مناسب تر است. زیرا این قرص ها به مدت طولانی می تواند روی سیستم هورمونی بدنتان اثر داشته باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...