دانشنامه فرزند

آیا نزدیکی در قاعدگی باعث بارداری می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من روز پنجم قاعدگیم با شوهرم رابطه داشتم ولی اصلا آلتشون وارد واژنم نشد و دخول انجام نشد ولی مایع منی روی باسنم و واژنم ریخته شد به نظر شما احتمال بارداری هست؟ لازم هست قرص اورژانسی بخورم؟ چون تا حالا هم قرص اورژانسی نخوردم از عوارضش خیلی می ترسم. دوره هام منظم هستند دقیقا 28 روز.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

پس نیازی به مصرف قرص اورژانسی نیست. زمان تخمک گذاری در یک سیکل ۲۸ روزه، برابر با روز ۱۴ م سیکل و محدوده باروری از ۱۲ م تا ۱۶ م سیکل است. در سایر روزها احتمال وقوع بارداری وجود ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...