دانشنامه فرزند

برای اینکه درد زایمان آغاز شود چکار کنیم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

بنده در آغاز هفته ی ۳۶ بارداری هستم و با توجه به این که بارداری دومم هست و واسه بچه ی اول بعداز ۴۱ هفته و درد نگرفتن جهت زایمان طبیعی، بستری شدم و آمپول اکسی توسین تزریق کردند، خواستم بپرسم که آیا امکانش هست که این بارم مثل دفعه ی قبل شه؟ ترجیح میدم دردم به طور طبیعی شروع شه نه با آمپول فشار، و این که جهت القای درد زایمان چه کارایی می تونم انجام بدم؟ آیا از الان می تونم پیاده روی و حرکات کششی لگن رو شروع کنم؟ و آیا ورزش بشین پاشو در این راستا مفید هست یا نه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

هر بارداری پروسه متفاوتی دارد. شما تا آنجا که می توانید پیاده روی داشته باشید تا زایمان بهتری داشته باشید. صبور باشید تا هنگامی که دردهای زایمان شروع شود و اگر تا موعد زایمان دردی نداشتید باید بستری شوید جهت القای زایمان. ورزش فقط پیاده روی مفید هست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...