دانشنامه فرزند

قاعدگی های نامنظم، خونریزی کم و طول دوره طولانی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من خانمی هستم 34 ساله 3 سال است که ازدواج کرده ام. ولی از 15 سال پیش پریودهای من همیشه نامنظم در فاصله های زمانی طولانی و مقدار خونریزی کم بوده است. اکنون تصمیم به بارداری دارم ولی متاسفانه به دلیل این عدم خون ریزی این امر اتفاق نمی افتد. آیا من مشکوک به یائسگی زودرس هستم؟ درمان نامنظمی پریودهای من چیست؟

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

تشخیص یائسگی زودرس فقط از طریق آزمایش های هورمونی که پزشک متخصص درخواست می کند انجام می شود و برای پریودهای نامنظم باید علت را تشخیص داد تا درمانی برای آن در نظر گرفت، پیشنهاد می شود حتما به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...