دانشنامه فرزند

آیا در هفته سی و هشتم بارداری می توان مقاربت داشت؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 ساله هستم، قدم 161 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 61 کیلوگرم بوده و اکنون 73 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 5 اردیبهشت بوده. داروهای مصرفی من عبارتند از فقط آهن و مولتی ویتامین. من در هفته 38 بارداری هستم و وقت زایمان من 15 روز دیگه است میخواستم بدونم و چون این هفته نرفتم معاینه چون میترسم و در هفته 35 بارداری گفتن سر بچه پایین اومده. حالا میخوام بدونم میتونم با همسرم رابطه داشته باشم؟ چون میگن رحم و برای زایمان آماده میکنه پس رابطه رو شروع کنم؟ یا از هفته آینده اقدام کنم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

جنین شما هم اکنون رسیده است و توانایی زندگی در خارج از رحم را دارد. نزدیکی کنید. دوش بگیرید پیاده روی کنید و مایعات زیاد میل کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...