دانشنامه فرزند

آیا بعد از زایمان سزارین می توان زایمان طبیعی داشت؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

اول اینکه ۸ سال پیش زایمان سزارین اورژانسی داشتم به دلیل زایمان دیر هنگام و مدفوع جنین، الان که باردارم کدام روش زایمان برای من مناسب است؟ آیا ترس از زایمان طبیعی امکان دارد خطری در روند آن ایجاد کند؟ آیا عواملی هستند که در وزن جنین موثر باشند؟ چه نکاتی را باید رعایت کنم تا نوزادی با وزن مناسب داشته باشم؟ فرزند اولم ۳ کیلو بود اما احساس میکنم این فرزندم شاید کم وزن به دنیا بیاد.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

امکان زایمان طبیعی بعد از سزارین بستگی به نوع برش رحم شما در سزارین قبلی دارد که آیا امکان زایمان طبیعی را می دهد یا نه، در کل سزارین برای شما ایمن تر و کم خطر تر خواهد بود. بله ترس باعث حس درد به صورت شدیدتر و عدم تحمل روند زایمان طبیعی خواهد شد. تغذیه سالم و مناسب مصرف مکمل های تجویز شده توسط پزشک و همچنین افزایش وزن مناسب مادر طی بارداری نشانه تامین نیازهای جنین به صورت مطلوب است. اگر نگران وزن جنین هستید میتوانید سونوگرافی از نظر وزن جنین دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...