دانشنامه فرزند

خالی بودن ساک بارداری در سونوگرافی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من بعد از ۱۱سال مجدد باردار شدم، اوایل بارداری لکه بینی خفیف داشتم دکتر شیاف بهم داد، الان ترشح دارم و کمی دل درد و دیشب رفتم سونو، ساک حاملگی بود و رحم بزرگ تر از سایز عادی بود، اما جنین دیده نشد واسه دو هفته دیگه دوباره گفت باید سونو انجام بدم، ممکنه حامله نباشم؟ نیاز به استراحت دارم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

در سوال باید ذکر می کردید که چند هفته هستید. اما اگر زیر 6 هفته هستید معمولا قلب جنین در سونو دیده نمی شود. جای نگرانی نیست سونوگرافی مجدد در هفته 8 باشد. برای درد زیر دل یک آزمایش ادرار انجام دهید که ممکن است از عفونت ادراری باشد اما در بیشتر مواقع به خاطر بارداری است و مشکلی ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...