دانشنامه فرزند

کمردرد شدید در هفته بیست و هشتم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هر جوری میخوابم کمر درد میگیرم چیکار کنم؟ شبا اصلا نمیتونم بخوابم از درد، اونقدر پهلو به پهلو میشم همه بدنم کوفته میشه، از طرفی هم بخاطر این پهلو به پهلو شدنا و تکونهای زیادم از بچه نگرانم، الان هم 28 هفته هستم. هر طرفم یه بالش معمولی میزارم زیر شکم، لای پام، زیر کمرم اما اثر نداره.

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

توی دوران بارداری بخاطر اینکه شکم میاد جلو و کمر حالت لوردوز پیدا میکنه خانمها از کمر درد شاکی هستن ایشالا زودتر زایمان انجام شه مشکلتون حل میشه، ولی برای بچه نگران نباشین و به پهلو خوابیده و حرکاتش رو چک کنین.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...