دانشنامه فرزند

چگونه در رابطه محافظت شده بارداری صورت می گیرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

پریودی گذشته من 8 بهمن بوده است. من و همسرم یک رابطه ی کاملا محافظت شده در 17 بهمن داشتیم (با وسیله) و یک رابطه بدون محافظت در 21 و بنده در حال حاضر باردارم. سوال بنده اینست که آیا ممکن است که جنین تشکیل شده حاصل رابطه محافظت شده باشه؟ و اگر نه چطور میشه روز 15 قاعدگیم فقط با یک بار محافظت نکردن بارداری اتفاق بیفته؟ طول دوره ها بین 26 تا 28.

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

این بارداری حاصل رابطه محافظت نشده هست، زیرا در یک سیکل 28 روزه به طور معمول در روز 14 سیکل تخمک گذاری اتفاق میافتد، و تخمک حدود 48 ساعت در رحم باقی می ماند و احتمال بارداری در روزهای 12 تا 17 سیکل وجود دارد. بنا براین در این روزها توصیه به اقدام برای بارداری می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...