دانشنامه فرزند

شرایط داشتن نزدیکی بی خطر در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

حدود ۶ ماه از بارداری من می گذرد، شانزده سال دارم و بارداری اولم است. حدودا هفته ای سه بار نزدیکی داریم، می خواستم ببینم بچه ام را خطری تهدید می کند؟ تا چه زمان می توان نزدیکی کرد؟ هفت ماهگی یا ...؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

به طور معمول نزدیکی در ۳ ماه اول با احتیاط و در ماه آخر کلا توصیه نمی شود و باعث زایمان زودرس می شود. اما در مادرانی که در بارداری فعلی و حتی قبلی مشکل خاصی نداشته همچنین وضعیت جنین آن ها مناسب باشد نزدیکی با احتیاط موردی نخواهد داشت، به غیر از ۴ هفته آخر بارداری، همچنین بهتر است با وسایل جلوگیری محافظ عفونت انجام شود تا عفونت دستگاه تناسلی باعث پارگی کیسه آب و زایمان پیش از موعد نشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زندگی خانوادگی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...