دانشنامه فرزند

رسیدن به ارگاسم با ماساژ کلیتوریس در دوران بارداری مجاز است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 ساله هستم قدم 158 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداریم 90 کیلوگرم بوده و اکنون همان 90 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من 16 خرداد، تا به حال سقط نداشتم و دومین بارداریمه، اولین بارداریم 10 سال پیش بود. سوالم خیلی خصوصیه و در مورد نزدیکی و ارگاسم هست، تو دوران بارداری من در چهار سال اول زندگی مشترک ارگاسم نداشتم یعنی تجربه نکرده بودم بعد از اینکه بچه مو از شیر گرفتم، حالا از راه کلیتوریس و ماساژ اون ارضا میشم. سوالم اینه اگه در دوران بارداری ارضا بشم خطری برای بچه نیست؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

خیر، رسیدن به ارگاسم چه از راه دخول و چه از راه ماساژ کلیتوریس منعی ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...