دانشنامه فرزند

روش استفاده از قرص ال دی برای جلوگیری از بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

برای پیشگیری از بارداری، از چه مدت قبل از نزدیکی باید از قرص ال دی استفاده کرد؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر قرص ال دی را به عنوان یکی از روش های پیشگیری از بارداری تصمیم دارید استفاده نمایید باید از شب اول خونریزی قاعدگی هر شب راس ساعت مشخص شبی یک عدد تا آخر بسته 21 عددی استفاده نمایید و سپس یک هفته استراحت به خود داده و هیچ قرصی نخورید که در این فاصله قطعاً پریود خواهید شد و مجددا بسته دوم را مصرف نمایید. این روش طریقه صحیح مصرف قرص ال دی به عنوان روش پیشگیری از بارداری می‌باشد. قرص ها باید مرتب راس ساعت خورده شود و اگر یک شب فراموش کردید فردای آن روز در هر ساعت که یادتان آمد مصرف نمایید. شما اگر قرص ال دی را از شب اول قاعدگی یا شب پنجم قاعدگی به طور مرتب هر شب راس ساعت مصرف نمایید معمولاً اثر قرص بعد از یک هفته ظاهر می شود و اگر در این یک هفته نزدیکی داشته باشید باید حتما در کنارش یک روش دیگر مانند کاندوم استفاده نمایید و بعد از آن دیگر جای نگرانی نیست و نیازی به پیشگیری نمی باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 13 کاربر 3.6 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...