دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من متاهل و 30 سال سن دارم. قاعدگی نامنظم. دقیقا یازده ماه پیش دومین فرزندم با عمل سزارین به دنیا اومد تا شش ماهگی بچم، قرص لاینسترول مصرف کردم بعد اون روش پیشگیری طبیعی داشتم الان از تاریخ 95/12/27 تا 96/2/21 پریودم کاملا نامرتب شده طوری که تقریبا تو یه ماه دوبار پریود می شم با خونریزی شدید طوری که سابقه نداشتم طپش قلب پیدا کردم از نظر تیرویید و کم خونی برسی شده مشکلی ندارم ولی کم حوصله شدم بعضی وقتا احساس تنگی نفس دارم چند بار تو طپش قلب حالت تهوع بهم دس داده؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

در دوران شیردهی قاعدگی نامنظم است شما میتوانید از قرص ال دی یا انواع مشابه آن مثل یاز، روکین و دیان استفاده کنید هم پریودتان منظم میشود و هم یک روش پیشگیری میباشد. از نظر کم حوصلگی چون کم خونی ندارید پس مشکل جسمی نمی‌باشد بهتر است با یک روانشناس مشورت کنید. اگر یک دوره ال دی استفاده کردید و پریودتان مرتب نشد حتما سونوگرافی انجام دهید. برای تپش قلب یک اکو انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان