دانشنامه فرزند

احتمال خطا در نوار تست ادرار بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با توجه به اینکه من هجده ماهه اقدام برای بارداری دارم و در این هجده ماه یک روز هم پریودم عقب نیفتاده، این ماه چهار روز عقب انداختم و امروز دقیقا دو هفته بعد از تخمک گذاری هستم و از بی بی چک استفاده کردم که منفی بود، علایمم، ماههای پیش ده روز قبل از پریود سینه درد داشتم اما این ماه، سینه درد نداشتم و الان دو سه روزیست کمی سینه درد دارم و ترشحات آبکی و زیر دلم هرازگاهی درد میگیرد، اگر فردا پریود نشدم و با توجه به بی بی چک منفی من چکار کنم که معلوم شود باردار هستم یا نه و آیا امیدی به باردار بودنم هست? بی بی چک من مارک لایفن و از نوع نواری بود.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

آزمایش خون بارداری دهید احتمال خطا در نوار تست ادرار وجود دارد. در صورتی که باردار نبودید تا ده روز صبر بعد موعد قاعدگی صبر کنید اگر پریود نشدید برای بررسی بیشتر و آزمایش هورمونی و سونوگرافی به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...