دانشنامه فرزند

آیا می توان با فاصله کم از قرص اورژانسی استفاده کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام خسته نباشید، من 29 ساله هستم و مجرد، من 25 تیر پریود شدم و در تاریخ 6 مرداد 2 عدد قرص اورژانسی خوردم، دیشب مجدد رابطه داشتم و نگرانم میتونم باز قرص اورژانسی مصرف کنم؟ طول دوره 24 روزه، رابطه از مقعد نبوده میخوام بدونم اگه مجدد قرص مصرف کنم چی میشه؟ یا میتونم مصرف نکنم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، چون قبلا هم قرص مصرف کرده اید شرایط تخمک گذاری به هم ریخته و نمی توان گفت می توانید قرص بخورید یا نخورید. برای اطمینان خوردن قرص توصیه می شود. می توانید قرص را مصرف کنید اما شرایط بدنی تان به هم می ریزد. انتظار اختلالات قاعدگی را داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...