درد مفاصل و استخوان در هفته سی و یکم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۳ ساله هستم. قدم ۱۷۰ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۸ کیلوگرم بوده و اکنون ۸۴ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من دقیق نمی دونم. اکنون در هفته ۳۱ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از prenatal 1 روزی ا عدد، iron روزی ۱ عدد، levothyroxine 75 mcg روزی ۱ عدد ۳۰ دقیقه قبل از صبحانه. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی نداشتم. سوال من این است که از ماه سوم بارداری به صورت غیر قابل باوری درد در منطقه مفصل ها و استخوان درد شدید پیدا کردم، به دکتر که گفتم من رو پیش روماتولوژیست فرستاد ولی به خاطر بارداریم هیچ درمانی رو تجویز نکرد. من هر روز و هر روز دردم بیشتر دارد می شود، به طوری که نمی توانم انگشتهای دستم را راحت خم کنم، البته که قبل از بارداری به خاطر درد مفاصل دستم دکتر عمومی رفتم ولی متاسفانه منو پیش متخصص نفرستاد. دردم در ناحیه مچ های پام هم خیلی زیاد است. جنس درد حس پیچ خوردگی در مچ های دست و پاهام است. در ناحیه کمر حس درد فقط در قسمت نخاع و پای راست هست به طوری که حس می کنم پای راستم از لگن در رفته و فریاد می کشم. خواهش می کنم اگه ممکن هست کمکم کنید.متاسفانه من مقیم ایران نیستم. میشه خواهش کنم بگین به چه متخصصی باید مراجعه کنم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

مجدد به متخصص مراجعه کنید و از ایشان درخواست کنید تا آزمایشات تخصصی را برایتان تجویز کند. فعلا اگر از هیچ دارویی استفاده نمیکند مسکن معمولی میتوانید استفاده کنید قرص کلسیم و آهن استفاده کنید. اگر در تهران هستید به کلینیک زنان بیمارستان امام خمینی یا بیمارستان اکبرآبادی مراجعه کنید به همان روماتولوژیست مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان