آیا استفاده از کرم های روشن کننده پوست در بارداری ضرر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 31 ساله هستم، قدم 165 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 63.5 کیلوگرم بوده و اکنون 64 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 27 آبان بوده، داروهای مصرفی من عبارتند از فولیک اسید 1 m، و نصف قرص لووکسین (تیرویید). من قبل از بارداری چند مدتی از کرم روشن کننده پوست صورت استفاده میکردم، کرم ترکیبی و دست ساز بود، اما استفاده از آن در دوران بارداری و شیر دهی ممنوع است، حالا که من هفته 8 بارداری هستم میخواستم بدونم که آیا کرم روشن کننده ای هست که تو دوران بارداری بشه استفاده کرد و ضرر نداشته باشه؟ احساس میکنم پوست صورتم تیره تر شده،


.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

در بارداری به دلیل افزایش هورمونها لکه صورت و تیرگی پوست هم وجود دارد. شما در بارداری نباید از هیچ ماده شیمیایی استفاده کنید. استفاده از این روشن کننده ها استفاده نکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان