دانشنامه فرزند

برای تنظیم قاعدگی چه کاری باید کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

خانمی 28 ساله هستم با قد 169 سانت و وزن 72 کیلو گرم. بنده دچار تنبلی تخمدان بودم و پریود نامنظم داشتم که طبق تجویز پزشک سه ماه از قرص های سیپروترون کامپاند مصرف نمودم و همچنین قرص گلوکوفاژ تا سه ماه بعد از قطع داروها دارای پریود منظم بودم اما از ماه چهارم دوباره بهم ریخت و به فاصله 45 روزه پریود شدم و از دفعه آخر که 23 دی ماه بوده تا الان پریود نشدم. با اینکه مصرف گلوکوفاژ من دو ماه است که هر وز روزی 2 عدد بوده است. بدلیل اینکه میخواهم باردار شوم امکان استفاده از قرص جلوگیری برای تنظیم پریود را ندارم. آیا با مصرف گلوکوفاژ مشکل من حل می شود؟ چطور پریود خود را تنظیم کنم؟ آیا امکان بارداری دارم؟ ضمن اینکه دفعه آخر تخمک گذاری داشتم.

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

با اندکی کاهش وزن و ورزش و ادامه دادن گلوکوفاژ پریود شما منظم میشود و تخمک گذاری شروع می شود و می توانید با وجود مصرف گلوکوفاژ باردار شوید مشکلتان حل میشود. 2 آمپول پروژسترون 50 میلیگرم با هم عضلانی بزنید تا پریود شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...