دانشنامه فرزند

یدوفولیک را تا چه زمانی پیش از بارداری باید مصرف کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم. قدم 1/60 است و وزنم 73 کیلوگرم است، اولین روز از آخرین قاعدگی من 95/12/23 میباشد 28 روزه است قاعدگی هام و منظم است. جلوگیری با کاندوم است. دارو استفاده نکردم. مدت زمان ما برای بارداری 5 ماه است. زایمان نداشتم. سونوگرافی و آزمایش های قبل از بارداری را انجام داده ام. سوال من این است که من یدو فولیک توی این پنج ماه استفاده میکنم و آیا باید ادامه بدهم مصرف ید و فولیک رو، تا موقعی که باردار شوم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

خانم هایی که قصد بارداری دارند باید قبل از بارداری تا ماه سوم بارداری اسید فولیک یا یدوفولیک مصرف کنند. یدوفولیک در صورت پرکاری تیرویید نباید مصرف شود پس قبل از مصرف، آزمایش تیروئید انجام شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...