دانشنامه فرزند

اختلالات عصبی و افسردگی پس از زایمان

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من بعد زایمان خیلی زود عصبی شدم چه کنم؟ رفتم دکتر بخاطر سینم که ماستیت داشت. سفتی سینه م و تب رفع شد ولی یه چیز اندازه تیله هس هنوز تو سینه م. بچه چهار ماهه دارم. عفونت هم داشتم که دکتر بهم قرص تینافاس داد، چجوری بخورم؟ تو بروشرش نوشته برای شیردهی بده؟

پاسخ کارشناس:

ميترا بناءساعی (کارشناس مامایی):

اختلالات خلقی و افسردگی در چند ماه اول بعد از زایمان طبیعی می باشد و بعد از مدتی بهبود می یابد، اما در صورت باقی ماندن و شدت پیدا کردن نیاز به درمان داروئی دارد. سینه شما باید معاینه شود شاید احساس توده مربوط به غدد شیری باشد که طبیعی است همچنان با شیر خود کودک را تغذیه کنید. معمولاً این دسته داروئی در شیردهی تجویز نمی شود و بیشتر داروهای واژینال توصیه می شود مگر اینکه سلامت مادر در اولویت قرار بگیرد. بسته به تجویز پزشک یا ٤ قرص یک جا و یا هر ١٢ ساعت یک عدد برای ٥ روز تجویز می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دوره ی نقاهت پس از زایمان» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...