دانشنامه فرزند

اختلال در قاعدگی با استفاده از قرص های جلوگیری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من برای چند ماه پریودی منظمی داشتم یعنی برای هر دوره سه روز قبل از تاریخ پریود میشدم ولی ماه قبل یک روز بعد تاریخ قبلی پریود شدم. روش پیشگیری من و همسرم بیشتر طبیعی بود برای همین این بار از قرص ال دی استفاده کردم ولی حالت تهوع شدید داشتم و قطعش کردم، دوباره پریود شدم. خواستم بدونم باعث بی نظمی پریودم شدم یا دوره تخمک گذاریم تغییر میکنه؟ من قرص ال دی رو از روز دوم پریودی شروع کردم پنج روزه قطعش کردم.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

بله، شما نظم قاعدگی را بهم ریختید از هیچ قرص یا داروی هورمونی دیگر استفاده نکنید و فعلا با کاندوم جلوگیری کنید تا بطور طبیعی پریود شوید که مطمئنا تاریخش عقب جلو میشود. از دفعه بعد اگر خواستید قرص مصرف کنید انواع دیگری مثل یاز، دیان و یا روکین را امتحان کنید عوارضشان کمتر است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...