راه هایی برای تقویت قدرت باروری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 سالمه. قدم ۱۶۰ وزنم ۷۴. قاعدگی ۳۰ روزه منظم. جلوگیری نمیکنم. پنج ماه اقدام به بارداری کردم ولی باردار نشدم فعلا ششم هر ماه اولین روز قاعدگیم. من سه روز دچار سوزش شدم از ژل بانوان استفاده کردم کمی آروم شدم ولی بهتر نشدم ترشحات پنیری مانند دارم میخواستم ببینم دارویی پیشنهاد میکنید؟ سوزش شدیدی دارم احساس تورم زیادی دارم. همسرم تعداد اسپرمش کم بود دو ماه ویتامین میخورد. آیا راهی هم برای زودتر بار دار شدنم پیشنهاد میکنید.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

شما دچار عفونت قارچی هستید، اما مشکلتان چون می تواند با عفونت دیگری هم همراه (میکس) باشد و به علاوه بدون معاینه ما از تشخیص شدت مشکل ناتوانیم باید جهت دریافت دارو به پزشک مراجعه کنید. ژل بانوان درمانگر عفونت های واژینال نیست. احتمال بارداری در هر ماه در حدود ۲۵ درصد است و بنابرابن راهکاری برای زود باردار شدن در دست نیست، مگر تشخیص صحیح روز تخمک گذاری و محدوده باروری و نزدیکی در آن زمان. به علاوه ورزش سبک و منظم به تقویت قدرت باروری کمک میکند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان