دانشنامه فرزند

امکان عود بارداری مولار در بارداری های مجدد چقدر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 22 ساله هستم که در سال 85 ازدواج کردم و سال 86 یک حاملگی مولار داشتم که گفتن باید سقط بشه و جلوگیری بشه، یه مدتی منم یه جلوگیری کردم و بعد اون دوباره اقدام به بارداری کردم که بارداری دومم طول کشید و بارداریم مربوط میشد به هفت ماه پیش که اونم خارج از رحم بود و اونم با آمپول سقط کردن. الان من چیکار کنم، من کی اقدام به بارداری کنم خیلی میترسم باز مشکلی پیش بیاد. اینم بگم جلوگیریم نمیکنم ولی نمیشه، این طبیعیه؟ چه مدتی بعد این خارج از رحمی طبیعیه؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

امکان عود حاملگی مولار در بارداری بعدی کم است و اکثر زنان می توانند بعد از یک حاملگی مولار بارداری موفقی تجربه کنند. در ارتباط با حاملگی خارج از رحم نیز این مورد مطرح است و معمولا بارداری ها ارتباط چندانی با هم ندارند و شرایط هر بارداری با بارداری های قبل متفاوت است، اما یکی از مواردی که در حاملگی خارج از رحم مهم است محل آن است به همین دلیل بهتر است حداقل شش ماه با بارداری بعدی فاصله داشته باشد و در این مدت حتما سونوگرافی برای بررسی چسبندگی انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...