دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من مدت یکسال و دو ماه ازدواج کردم که ۸ ماه پیش به دلیل داشتن کیست شکلاتی لاپاراسکوپی کردم بعد از عمل دکترم دو ماه قرص کنتراسپتیو و یک‌ ماهه قرص دانازول ۲۵۰ داد که مصرف کردم بعد گفت بعد از ۳ ماه قرص باید اقدام به بارداری کنی. الان این ۵ ماه اقدام میکنم نمیشم تا ماه پیش رفتم دکتر قرص پرگناکر بهم داد گفت تا ۳ ماه بخور گفتم اگه نشم گفت باید iui انجام بدی. خواستم ببینم من امکانش هست باردار بشم به صورت طبیعی اگه نه هزینه این روش چند هستش؟ در ضمن ۴ ماه پیش عکس رنگی انداختم لوله هام کاملا باز بود خدارو شکر مشکل نداشتم. از وقتی عمل کردم هر ماه از پریودیم ۳ روز میاد جلو از دکترم پرسیدم گفت عادی، به نظرتون مشکلی نیست؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

خیر، سه روز مشکلی ندارد، و طبیعی است، بهتر است پیش از، از دست رفتن زمان روش آی یو آی را امتحان کنید، با پیشرفت بیماری کیست شکلاتی ممکن است احتمال باروری را از دست دهید. هزینه آن در مراکز مختلف متفاوت است و حدود یک میلیون است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان