تورم هنگام بیدار شدن از خواب در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته اول ماه ششم بارداری رو سپری می کنم و اولین بارداری من هست. چند وقته صبح ها بیدار می شم یا کلا وقت هایی که می خوابم و بلند می شم بدنم ورم داره. امروز جدیدا زیر چشم هام ورم داشت. اصلا غذای شور هم استفاده نمی کنم. و همیشه ام فشار مو می گیرم پایینه. مثلا 10 رو 6 یا 7 و این نکته رو هم بگم که آشناها اکثرا فشار بارداری داشتن. شما چه پیشنهاد و یا راهنمایی دارید؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

بهتر است آزمایش پروتئین ادرار هم انجام دهید و فشار تان مرتب بررسی شود. مقدار ورم نیز با یک معاینه مختصر حضوری باید تعیین شود. مصرف برنج در شب نیز می تواند باعث ایجاد ورم شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان