دانشنامه فرزند

امکان بارداری موفق در سن بالا وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۸ سال سن، ۱۶۵ قد و ۵۸ وزن دارم و فرزند اولم ۱۱ ساله. حدود ۵ سال پیش با آمپول سقط داشتم. خواستم بدونم امکان بارداری برای ۱ یا ۲ سال آینده دارم یا ممکنه مشکل ساز باشه و از الان باید اقدام بکنم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

اگر سیکل های قاعدیگتان منظم است و مشکل خاصی ندارید، تا قبل از ۳۵ سال فرصت دارید. بعد از ۳۵ سال هم می توان به راحتی باردار شد فقط خطر بروز برخی مشکلات افزایش می یابد. شما که سنی ندارید، جای نگرانی نیست. خیر از الان نیاز نیست کاری انجام دهید فقط چکاپ سالیانه و توجه به نظم سیکل های قاعدگی فراموش نشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...