روش های مختلف برای تعیین روز تخمک گذاری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 22 ساله هستم. قدم 170 سانتی متر است و وزنم 55 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 1396/1/23 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 32 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از هیچ چیزی جز زدن وازلین استفاده نمی کردیم. داروهای مصرفی من عبارت اند از فارماتون، فولاریون، زینک و ویتامین د. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 4 ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارت اند از: سونوگرافی از طحال و تخمدان ها و رحم، آزمایش کشت ادرار، آزمایش بتا. آزمایش پلاکت خون، گروه خونی، آزمایشDVRL. سوال من این است که روز دقیق تخمک گذاری من چه زمانی هست؟ و برای قدرت افزایش باروری باید چه بکنیم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

تخمک گذاری معمولا میانه سیکل اتفاق میافتد که با ترشحات سفید، و افزایش دمای بدن و یا کمی درد، در یک طرف از شکم میباشد. شما اگر سیکل منظمی داشته باشید، روز سیزدهم تا شانزدهم امکان تخمک گذاری هستش که میتونید با استفاده از کیتهای تشخیصی و یا سونوگرافی دقیق مطمئن بشید. برای افزایش باروری هم خودتون و همسرتون از مکمل ها بخصوص اسیدفولیک استفاده کنید و غذاهایی با طبع گرم و زعفران، خرما، پیاز بیشتر استفاده کنید. و اینکه یک شب درمیان بخصوص حوالی تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان