دانشنامه فرزند

علائم تبخال تناسلی چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من یه سوال درباره بهجت و تبخال تناسلی دارم. من قبل از رابطه جنسیم آفت دهانی می زدم و بثورات جلدی پوست پشت گردن داشتم که هر وقت عصبی می شدم می زدم، آفتم که مدام می زدم. پدرم آفت میزنه، مادرمم مشکل تبخال دهانی داره. حالا بعد از رابطه جنسیم به دلیل مشکل خانوادگی پیاپی تشنج اعصاب داشتم و ترس های فراوان که باعث شد دستگاه تناسلیم جوش های دردناک مانند آفت بزنه ولی این مشکل به همسرمم منتقل شده. می خواستم ببینم اگر بیماری بهجت باشه مسریه؟ یا نه تبخاله؟ همسرم از وقتی مبتلا شده دیر به دیر میزنه ولی من مدام هی میزنم و قرص آسیکلوویر هم دکتر داده مصرف میکنم ولی متاسفانه تاثیرش همون چند روزه، دوباره بعد یه هفته میزنم. این ممکنه بهجت باشه نه تبخال؟ علائم درد مفاصل دارم و گوشه چشمم هم پوست پوست میشه و باعث سوزش چشمم میشه، اگر بهجت باشه ممکنه ویروسی باشه؟ ممکنه آفت تبدیل به تبخال بشه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

مددجوی عزیز، علائمی که مطرح کردید نشانه های ویروس تبخال تناسلی می باشد که معمولاً این ویروس با کاهش سیستم ایمنی بدن، استرس، نزدیک شدن به دوران قاعدگی، اضطراب و سرماخوردگی عود می کند. باید استرس را مخصوصاً از خودتان دور کنید و حتی زمان هایی که دچار اضطراب می شوید بهتر است به عنوان پروفیلاکسی یعنی پیشگیری از این ویروس مصرف قرص آسیکلوویر را شروع کنید. در دورانی که ویروس تبخال دارید از مقاربت پرهیز کنید و دوره درمان با قرص آسیکلوویر را کامل نمایید. مشخصاتی که ذکر نمودید آفت نیست و همان تاول های آبدار ویروس تبخال می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...