دانشنامه فرزند

علت ضعف و بی میلی در ماه اول بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من حدودا ۱ ماهه باردارم و دکترم برای /۱۲/۲ وقت سونو داده. الان من سر معدم احساس می کنم همش پره و غذاهارو بی میل می خورم و همش هم ضعف شدید دارم یعنی همش گشنمه ولی میل به غذاها ندارم به خاطر معدم بالا نمیارم فقط حالت تهوع دارم چکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

شما بهتر است وعده هاتون را بجای سه وعده به 5 وعده افزایش بدهید با این تفاوت که هر بار میزان کمی غذا بخورید. مابین وعده ها میوه، آجیل بخصوص گردو یا بادام بخورید. این حالت درد معده در بارداری طبیعی است. سعی کنید غذاهای جامد بخورید یعنی سوپ کمتر بخورید. مابین غذا آب نخورید و بعد از غذا تا 1 ساعت دراز نکشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...