دانشنامه فرزند

اگر بعد از 6 ماه باردار نشدیم چه کار کنیم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم. قدم 170 و وزنم 75 میباشد. دو سال هست که ازدواج کردم و برای جلوگیری از بارداری دو سال قرص ال دی مصرف کردم. شش ماه پیش قرصها را قطع کردم و اقدام به بارداری داشتم (یک شب در میان و نزدیک تخمک گذاری). فولیک اسید هم از قبل مصرف میکنم. بعد از اینکه سه ماه باردار نشدم به پزشک مراجعه کردم و آزمایشات هورمونی و پاپ اسمیر و سونوگرافی واژینال هم انجام دادم و همگی سلامت کامل نشان دادند. دو ماه قرصهای لتراکس و کلومیفن هم مصرف کردم ولی متاسفانه جوابی نگرفتم. در طی این شش ماه من فقط سه بار قاعده شدم. یعنی دو ماه یک بار، آن هم با تزریق پروژسترون. در صورتیکه قبل از قطع قرصهای ال دی و حتی دوران مجردی پریودهای 28 روزه منظم داشتم. لطف کنید کمکم کنید که چه موقع پریودهای من منظم شده و باردار میشوم و چه کاری باید انجام دهم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

جابجایی پریود، بخاطر مصرف داروهای هورمونی هستش، و اینکه جلوگیری ندارید، توی بدن تغییراتی برای ایجاد بارداری اتفاق میافتد. بهتره داروها رو مرتب مصرف کنید و یک شب درمیان نزدیکی داشته باشید، اگر باز هم نتیجه نگرفتید، همسرتون هم باید توسط ارولوژیست بررسی شوند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...