دانشنامه فرزند

اندازه میوم و خطر آن برای بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ترشحات رحمیم زیاد بود، دکترم گفت عفونت دارم و برام سونو نوشت. جواب سونوم می گه یه میوم 17.24 سمت راست و یه میوم 14.11 سمت چپ دارم. و حجم مایع آزادم 3.5 سی سی هست. می خواستم بدونم میوم با این سایز چقدر برای بارداری خطرناکه؟ و حجم مایع آزادم با این که عفونت هم دارم خیلی دیر درمان می شه؟

پاسخ کارشناس:

شهلا قلیزاده (کارشناس مامایی):

در ابتدا باید عرض کنم اطلاعات بسیار ناقص است! سن، تعداد بارداری، خونریزی؟ اما به طور کلی میوم تا زمانی که خونریزی یا هرگونه عارضه ی غیرقابل تحمل ایجاد نکرده، مشکل ساز نیست، و با توجه به شرایط شخص می توان به بارداری اقدام کرد. در رابطه با مایع آزاد هم باید حتما معاینه شوید و اگر وجود عفونت قطعی شد، قبل از هر اقدام دیگری باید درمان متریت صورت گیرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...