دانشنامه فرزند

ضرورت تزریق آمپول روگام در مادران با گروه خونی منفی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۱ ساله هستم. قدم ۱۶۶ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۴۷ کیلوگرم بوده و اکنون ۴۹ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲۸ اسفند بوده. اکنون در هفته ۹ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، شیاف پروژسترون. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. سوال من این است که هفته هفت لکه بینی داشتم به بیمارستان رفتم بعد از آزمایش و سونوگرافی دکتر بهم شیاف داد. یه چند مدتی قطع شد دوباره به خاطر پیاده روی طولانی لکه بینیم شروع شد، بعد از چند روز استراحت باز حل شد ولی یه دو روز میشه این لکه ها بیشتر شدن. شبیه چرکن، درد واژن هم دارم با زیر دلم، خود واژن تیر می کشه. آزمایش عفونت ادراری دیروز دادم ولی هنوز آماده نشده، دکتر گفت گروه خونیت هم اگه o منفی باشه امکان داره لکه برای این باشه. آمپول روگام تزریق میشه ولی نگفت هفته چند، خیلی استرس دارم که بچم سقط بشه میشه راهنماییم کنین؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

به هرحال اگر گروه خونتان منفی بوده با وجود لکه بینی حتما باید روگام را حین لکه بینی می زدید. یعنی زمانی که خانم بارداری گروه خون منفی دارد و شوهرش مثبت هست باید روگام را تزریق کند، بدون توجه به سن باروری. توصیه می کنم مجددا شیاف پروژسترون را شروع نمایید و استراحتتان را نیز بیشتر کنید تا این موضوع رفع گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...